AKTUALNOŚCI ‹ Wróć do listy aktualności

5 gadżetów dla inteligentnego domu

Weszliśmy w świat inteligentnej technologii, a tym samym, inteligentnych domów. Każdego dnia technologie stają się coraz bardziej zaawansowane, czyniąc otaczający nas świat coraz bardziej o wygodym, bezpiecznym. Przekłada się to również na korzyści finansowe oraz ochronę zasobów naturalnych. Dziś każdy z nas może rozpocząć budowę inteligentnego domu, czy w drodze małych kroków wprowadzić zmiany w poszczególnych pomieszczeniach. Dla tych osób, które rozpoczynają poszukiwania proponujemy kilka gadżetów, które zmienią nasze środowisko w inteligentny dom.

Inteligentny zamek

Każdy człowiek myśli o bezpieczeństwie i ochronę swoich własności. Dzięki zaawansowanej technologii, można stworzyć elegancki system bezpieczeństwa, złożony z inteligentnych zamków wykorzystujących technologię bez użycia kluczy (ang. keyless). Zamki w technologii Keyless pozwalają otworzyć drzwi z daleka, przy użyciu smartphone. Można również sprawdzić, czy włączona jest blokada drzwi, lub zablokować je zdalnie, bez potrzeby powrotu i sprawdzenia tego osobiście. System przetrzymuje zapis o tym, kiedy ktoś wszedł i wyszedł do domu.

Kamery bezpieczeństwa

System kamer jest doskonałym dodatkiem do każdego domu inteligentnego. Wybierając odpowiednie kamery do użytku wewnętrznego i zewnętrznego, można zapewnić całodobowy monitoring nieruchomości z dowolnego miejsca na świecie. Większość dzisiaj dostępnych kamer bezpieczeństwa może być łatwo instalowanych i gotowych do pracy w kilka minut. Umożliwiają również konfigurację i podłączenie do smartfona.

Inteligentne oświetlenie

Inteligentne oświetlenie zapewnia wygodę i bezpieczeństwo dla wszystkich mieszkańców. Osoby, które mają problemy ze snem i budzą się w nocy mogą wykorzystać inteligentne oświetlenie do stopniowego rozjaśniania, ułatwiając proces budzenia. Można zmieniać jasność, barwę światła oraz zdalnie sterować włączaniem świateł lub ustawić czas włączania i wyłączania, aby naśladować obecności w domu.

Inteligentne czujniki

Inteligentne czujniki mogą mierzyć i wykrywać ruch, światła, temperatury i wilgotności, aby zwiększyć swój poziom komfortu, dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Po podłączeniu urządzeń można monitorować dane, złapać intruza i stworzyć środowisko, które jest zoptymalizowane dla komfortu i zdrowia rodziny.

Ogrzewanie na komfort i zdrowie

Instalacja inteligentnego systemu ogrzewania może być jedną z najlepszych decyzji dla rodziny i środowiska. Dzięki inteligentnej instalacji grzewczej można kontrolować temperaturę w domu za pomocą smartfonu. Można zmniejszyć zdalnie temperaturę w domu i podnieść ją kiedy zbliżamy się do domu, oszczędzając w ten sposób paliwo, pieniądze i zwiększając wygodę po przyjeździe do domu. Wpływa to na ograniczenie kosztów ogrzewania oraz zmniejszenie wzrost poziomu CO2.

źródło: http://www.time2direct.com

2016-05-13