AKTUALNOŚCI ‹ Wróć do listy aktualności

Powrót do szkoły

Nieodzownym elementem dla każdego ucznia jest biurko, na którym będzie mógł przygotowywać się do zajęć szkolnych. Decydując się na wybór, poza elementami estetycznymi należy również zwrócić uwagę na aspekty funkcjonalne oraz wygodę użytkowania. 

W ofercie wielu producentów można znaleźć szeroką gamę mebli dostosowanych do każdego stylu - zarówno klasycznego jak i nowoczesnego. 

Wielu producentów rozszerza podstawową funkcjonalność biurka, oferując dodatkowe miejsce na długopisy i zeszyty oraz dodatkowe elementy jak farby, nożyczki lub kartki do prac artystycznych.

Niektórzy producenci stawiają na design. Czasami odbywa się to kosztem funkcjonalności. 

Należy jednak pamiętać, że biurko przede wszystkim powinno zapewniać dziecku odpowiedni komfort pracy. Ważnym elementem jest zapewnienie dziecku odpowiedniego ułożenia ciała, która nie będzie negatywnie wpływała na postawę.

Młody człowiek rozpoczynając naukę ma ok. 120 cm wzrostu. W każdym roku rośnie o dodatkowe kilka-kilkanaście centymetrów. Warto zastanowić się nad rozwiązaniem, które umożliwi regulację wysokości.

Kolejnym aspektem, który warto rozważyć jest regulacja nachylenia blatu biurka. Element ten jest istotny dla małych dzieci, szczególnie podczas prac plastycznych, korzystając z kartek większego formatu. 

Po wybraniu odpowiedniego biurka, należy zadbać o krzesło, dostosowane do wielkości dziecka. Należy zwrócić uwagę na to, żeby fotel biurowy umożliwiał regulację wysokości siedziska oraz zapewniał prawidłowe podparcie pod plecy. Dodatkowym elementem poprawiającym komfort pracy są podłokietniki. Umożliwiają one podparcie rąk podczas długiej pracy przy biurku.

2017-08-31