AKTUALNOŚCI ‹ Wróć do listy aktualności

Wydruk na szkle - ciekawy sposób na indywidualne elementy dekoracyjne

Ciekawym sposobem na stworzenie indywidualnych elementów dekoracyjnych może być wydruk na szkle. Połączenie tego materiału z indywidualnym projektem daje szerokie możliwości zastosowań, zarówno w klasycznym jak i nowoczesnym wnętrzu.

 

 

 Zalety wydruku grafiki na szkle to:

 

• Wysoka jakość wydruku, co pozwala na zachowanie nawet najdrobniejszych szczegółów zdjęcia
• Łatwość czyszczenia. Szkło jest wytrzymałe i może być czyszczone za pomocą różnych środków chemicznych
• Trwałość powierzchni. Istnieje możliwość wydruku na szkle laminowanym, bardziej odpornym na uszkodzenia
• Dekoracja na lata. Zdjęcie wydrukowane na szkle jest odporne na działanie promieni słonecznych czy zabrudzenia, dzięki czemu grafika nie ulegnie zniszczeniu    z biegiem lat
• Oryginalność. Stworzenie indywidualnego projektu daje gwarancję, że wnętrze domu będzie niepowtarzalne

 

 

Na szkle można umieszczać zróżnicowane wzory - w zależności od stylu pomieszczenia i jego przeznaczenia. Do nowoczesnego salonu idealnie pasować będą czarno-białe zdjęcia miast lub sławnych postaci, z kolei grafika na szkle do kuchni może przedstawiać apetyczną potrawę lub kompozycję przypraw. Ważne jest, aby całość była możliwie jak najbardziej uniwersalna. Wykorzystanie klasycznych motywów lub użycie stonowanych kolorów sprawi, że dekoracja będzie pasowała do wnętrza nawet jeśli wystrój ulegnie zmianie.

 

Jeśli wśród gotowych wzorów nie ma pasującego motywu, istnieje możliwość wykonania indywidualnego projektu, gdyż wydruk na szkle pozwala przede wszystkim na stworzenie własnej, niepowtarzalnej grafiki. Może to być rodzinna fotografia, własna kompozycja graficzna lub zdjęcie miejsca, przywołującego piękne wspomnienia. W pokoju dziecięcym można wykorzystać motywy z ulubionych bajek czy stworzyć szkło z grafiką przedstawiającą rysunek pociechy.

 

Idealnym rozwiązaniem dla osób zorganizowanych, które cenią sobie porządek będzie stworzenie tablicy do zapisywania notatek. Dzięki użyciu specjalnych flamastrów, wydruk na szkle może posłużyć do tworzenia listy zakupów, podziału domowych obowiązków lub zostawiania wiadomości dla reszty domowników.

 

 

O finalnym efekcie wydruku, decyduje nie tylko wykonanie grafiki na szkle, ale również jej montaż. Do zamocowania tafli można użyć kleju do płytek ceramicznych lub umieścić panele na specjalnych elementach montażowych, jak szyny czy kołki dystansowe. Sposób przymocowania jest zależny od wielkości szkła oraz miejsca, w którym ma zostać umieszczone. Ważne jest, aby montaż został przeprowadzony precyzyjnie i z należytą starannością, zwłaszcza jeżeli jedna grafika została umieszczona na kilku panelach (nawet najmniejsze przesunięcie może zepsuć efekt końcowy). Do montażu grafiki na szkle najlepiej wybrać doświadczony i sprawdzony zespół, który na co dzień zajmuje się układaniem płytek i delikatnych elementów dekoracyjnych.

 

Jeśli chcecie uzyskać więcej informacji zapraszamy do strony producenta marki Paradyż lub kontaktu mailowego na adres: szklo@paradyz.com.pl

2016-09-26